Dažniausiai užduodami

klausimai

Kokiomis savybėmis turi pasižymėti kremuoti tinkamas karstas? Laidojimo reikmenų parduotuvėse karstai yra lakuoti, dažyti ar kitaip dekoruoti – ar jie tinkami?

Jeigu norite karstą įsigyti savarankiškai, būtina atsižvelgti į kremuoti skirtiems karstams keliamus reikalavimus.

  • Forma: ilgis – iki 2300 mm; plotis – iki 900 mm; aukštis – iki 620 mm
  • Kojelės: pageidautina be kojelių, jei jos yra, tai ne aukštesnės nei 40 mm
  • Dekoracijos: pageidautina, kad būtų be dekoracijų ir metalinių rankenų
  • Medžiaga: pageidaujama, kad būtų iš natūralios medienos, nedažytas ir nedengtas laku

Kur galima nusipirkti tinkamą karstą?

Kremuoti tinkamą karstą galima įsigyti pas mus, apie poreikį nurodykite registracijos kremavimui metu

Ar karstą su velioniu į kremavimo vietą galime pristatyti savarankiškai, savo automobiliu?

Velionį pagarbiai atvežti kremuoti galite ir patys, karstą įdėję į savo transportą. Mirusiųjų transportavimo paslaugas teikiame ir mes.

Kiek laiko trunka kremavimas?

Kremavimas ir su juo susijusių paslaugų teikimas trunka 2,5–3 val.

Ar į kapsulę supilami visi pelenai, ar tik dalis?

Naudojame trijų dydžių kapsules: standartines (3,9 l), padidintas (4,2 l) ir mažas (1,2 l). Parenkama tinkamo dydžio kapsulė, į kurią tilptų absoliučiai visi pelenai.

Ar siunčiate urnas į kitus miestus? Jei taip, kiek tai kainuoja?

Siunčiame. Kaina priklauso nuo urnos svorio, tad ji svyruoja nuo 4 iki 10 eurų. Pristatymo terminas – 3 darbo dienos.

Ar galima urną su velionio palaikais laikyti namuose, nesiruošiant laidoti?

LR Žmonių palaikų laidojimo įstatymo 15 str. numatyta, kad kremuoti žmogaus palaikai urnoje namuose ar kitose saugoti tinkamose vietose gali būti saugomi tik laikinai. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikia kolumbariumai, kurių kriptose (nišose) galima laikyti urnas. Vienoje kriptoje galima laikyti 4 urnas.

Ar leidžiama palaikus išbarstyti jūroje ar kitame vandens telkinyje?

Pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus pelenų barstymas viešose vietose nėra leidžiamas.

Kaip galima užsisakyti ekskursiją krematoriume?

Organizuojame ekskursijas grupėms ir pavieniams asmenims. Ekskursijų metu supažindiname, kaip vyksta kremavimo ir kiti krematoriumo veiklos procesai. Užsakymus ekskursijoms priimame telefonu, +370 613 30 996.

Mama norėtų sudaryti trišalę sutartį. Ar užtenka tik jos parašo, ar reikia ir notaro patvirtinimo? Kokiu būdu reikia pristatyti sutartį?

Trišalę sutartį pakanka pasirašyti mamai ir Jums (3 egzemplioriais) ir atsiųsti paštu AB „K2LT”, adresu: Metalistų g. 3, LT-57241 Kėdainiai. Pasirašę sutartį, jums grąžinsime du egzempliorius su visais reikalingais parašais. Notaro patvirtinimo šiai sutarčiai nereikia.

Įdomu, ar tikrai to paties kremuojamo pelenus atiduoda. Ar pelenai nesusimaišo?

Kėdainių krematoriume įdiegtos naujausios skaitmeninės technologijos, visas kremavimo procesas yra uždaras ir vyksta automatizuotai, ne rankiniu būdu, todėl pelenams susimaišyti nėra jokių galimybių. Kremavimo procesas vyksta 3 val. trimis etapais. O visus etapus atskiria specialūs vartai – plokštės. Pirmajame etape karstas su velionio palaikais įkeliamas į kremavimo įrenginį. Kremavimas vyksta daugiau kaip 800 laipsnių temperatūroje. Šiame etape sudega ir karstas. Maždaug po valandos kremuoti palaikai patenka į antrąjį etapą – jame organinės medžiagos virsta neorganinėmis, todėl nelieka ir medinių karsto likučių. Trečiajame etape kremuoti palaikai atvėsinami oru ir specialiu įrenginiu išvalomi (pašalinamos karsto vinys, velionio stimuliatoriai, dirbtiniai sąnariai ir pan.), o pelenai supilami į standartinę 3,8 litrų talpos, šviesai ir skysčiams nepralaidžią kapsulę.