Kaip organizuojamos

ceremonijos?

„Lietuvos krematoriumas“ ne tik teikia pagarbaus ritualinio kremavimo paslaugas, bet ir gali padėti suorganizuoti atsisveikinimo su mirusiuoju ceremoniją. Bendradarbiaujant su REKVIEM laidojimo ceremonijų planuotojais, padedame racionaliai įvertinti visus pageidavimus ir užtikrinti, kad Jūsų valia būtų įvykdyta taip, kaip norite Jūs ar pasirinko velionis. Tai didelis palengvinimas artimiesiems, kurie po netekties gali ramiai atsisveikinti su brangiu žmogumi ir visą dėmesį skirti vieni kitiems. Galime pasiūlyti atsisveikinimo su mirusiuoju ceremoniją maldos namuose, šarvojimo salėje, gamtoje ar bet kurioje kitoje, Jūsų pasirinktoje erdvėje.

Atsisveikinimas su kremuotais velionio palaikais maldos namuose – bažnyčioje, koplyčioje ar religinės bendruomenės namuose – artimiesiems suteikia rimties, o atsisveikinimo ritualui – dvasingumo. Dvasininkas aukoja šv. Mišias, artimiausieji kviečiami pasakyti kalbą ar pasidalyti prisiminimais. Maldos namuose semiamasi stiprybės ir išminties, padedančios išgyventi netektį, įvertinti likusius šalia ir palydėti artimą su šviesiomis mintimis. Po ceremonijos urna iškilmingai išnešama iš maldos namų ir pristatoma į laidojimo vietą. Trukmė: 1–2 val.

Atsisveikinimas su kremuotais velionio palaikais Jūsų pasirinktoje šarvojimo salėje – rimties ir santūrumo kupina aplinka suteikia galimybę kiekvienam asmeniškai prieiti prie urnos, mintimis pabūti su velioniu, perduoti užuojautą artimiausiems žmonėms. Urną iškilmingai puošia gėlės ir šalia degančių žvakių šviesa. Artimiesiems pageidaujant, ceremonijoje gali skambėti ramios muzikos garsai. Poilsio kambarėlyje gali būti patiekiami užkandžiai. Po ceremonijos, kurią visą laiką prižiūri aptarnaujantis personalas, organizuojamas iškilmingas urnos su kremuotais palaikais išlydėjimas. Urna nešama specialiai pritaikytame puošniame laikiklyje, ceremoniją gali lydėti gyvos muzikos atlikėjai. Trukmė: 4–8 val.

Atsisveikinimas su kremuotais velionio palaikais gali vykti tiek tradicinėse atsisveikinimo vietose, tiek jūsų pasirinktose – namuose, gamtoje ar kitoje Jums arba velioniui brangioje vietoje. Šis pasirinkimas suteikia daugiausia laisvės, kai velionį norima palydėti įgyvendinant individualius sumanymus.. Tokią ceremoniją dažnai lydi pageidaujamas muzikinis fonas, ekrane rodomos nuotraukos ar vaizdo įrašai iš velionio gyvenimo. Atskiru susitarimu, pasirūpiname ir vaišėmis. Po ceremonijos urna pristatoma į laidojimo vietą. Trukmė: iki 4 val.

Atsisveikinimas su kremuotais velionio palaikais pasirinktoje vietoje po atviru dangumi. Artimuosius galima sukviesti į gražų gamtos kampelį, kuriame velionis palydimas kartu su vėju, saule ar lietumi ir visomis kitomis gamtos stichijomis.