Kremavimo

valia

Kiekvienas pilnametis asmuo turi teisę testamente arba kitame valios pareiškimo dokumente pareikšti sutikimą ar net įgaliojimą kremuoti savo palaikus. Iš anksto parengtas dokumentas, nurodantis kremavimo valią, padeda artimiesiems emociškai sunkiu metu lengviau apsispręsti.

Sutikimą dėl savo palaikų kremavimo galima pareikšti raštu sudarant trišalę kremavimo paslaugų teikimo po asmens mirties sutartį su „Lietuvos krematoriumu” ir laidojančiu asmeniu, įsipareigojančiu užtikrinti pareikštos valios įgyvendinimą. Trišalė sutartis suteikia galimybę išreikšti išankstinę valią dėl priimtiniausio laidojimo būdo, kartu su laidotuvių ceremonijų planuotoju sudėlioti pageidaujamą atsisveikinimo scenarijų bei pasirinkti, ar už visas paslaugas atsiskaityti iš anksto, ar tai po laidotuvių padarys artimieji. Trišalės sutartys Lietuvoje siūlome nuo 2012 m. ir jų populiarumas nuolat auga.

Pareiškiant valią dėl savo palaikų kremavimo testamente arba kitame valios pareiškimo dokumente gali būti paskiriamas laidojantis asmuo, kuris įsipareigoja užtikrinti pareikštos valios įgyvendinimą po ją pareiškusio asmens mirties. Tačiau nė vienas asmuo negali būti paskirtas laidojančiu asmeniu prieš jo valią.

Asmuo pareikštą valią dėl savo palaikų kremavimo gali pakeisti pakeisdamas testamentą ar kitą valios pareiškimo dokumentą arba nutraukdamas trišalę sutartį su kremavimo įmone ir laidojančiu asmeniu.

Kremavimo valios išreiškimas